KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 7383304
nr 738 3304
Blyertsteckning
Axel Broman, fors, signerad 1841, motivets mått: 17x24
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 januari 2012
kl 18:24:24
25/1 17:49:04
150 kr
30/1 17:12:14
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk